Motor Show 2012

Strona główna / Moto imprezy / Motor Show 2012

Motor Show 2012

Motor Show to przygotowywana z wielkim rozmachem  cykliczna impreza samochodowa odbywająca się na początku wiosny w Poznaniu.

W tym roku 27-30 marca 2014, czyli już za 4 dni, poznańskie tereny targowe zamienią się w wielką przestrzeń wystawienniczą dla fantastycznych aut, motocykli, kamperów i przyczep kempingowych.

Co roku organizatorzy zapewnią zwiedzającym moc wrażeń, wiec nie sposób wspomnieć, że to już ostatnia chwila, żeby zdecydować się na odwiedzenie Motor Show 2014.

Motor Show 2012.

W 2012 roku po raz pierwszy zaproszono użytkowników kamperów do uczestnictwa w Motor Show traktowana jako dodatkowa atrakcja do wystawy najnowszych kamperów i przyczep kempingowych. Przyjęliśmy zaproszenie z radością i choć nie mieliśmy daleko do domu pojechaliśmy na teren targów, aby spędzić weekend nocując w kamperze z widokiem na  iglicę targową – rozpoznawalny symbol poznańskich targów.

Będąc uczestnikami Motor Show mogliśmy rozpocząć zwiedzanie wraz z VIPami  już w piątek. Mając do dyspozycji 3 dni zdążyliśmy zobaczyć prawie wszystko. Piszę prawie, bo do zwiedzania było naprawdę wiele. Emocje wzbudzała obecność najsłynniejszych marek samochodowych: Porsche, Ferrari, Rolls-Royce czy Lamborghini, Natomist radość dzieci wzbudzała obecność niebieskiego Hudson Horneta,  bohatera z filmu  Disney’a Cars. Trudno nam było nie oprzeć się wrażeniu, że maska tego auta wydaje się uśmiechać.

 

Zwiedzających Motor Show zawsze jest wielu, ale udało mi się zasiąść za kierownicą kilku wspaniałych aut. Z przyjemnością wchodziłam do środka i podziwiałam najnowsze modele kamperów.  Na Motor Show większość aut jest otwartych i można do woli posiedzieć za kierownicą, zaglądać pod maskę lub jak w przypadku kamperów sprawdzić np. wyposażenie łazienki czy miękkość łóżka:-) . Gratka to niebywała.

Podziwiałam piękne kształty aut i kolory lakierów, panowie bardziej interesowali się szczegółami motoryzacyjnymi, choć nie tylko, bo jak przystało na imprezę motoryzacyjną fantastyczne auta i tym razem prezentowały niezwykle atrakcyjne hostessy.

Nie tylko nowości motoryzacyjne są prezentowane na targach. W jednej z wielu hal wystawienniczych trafiliśmy na wystawę  wspaniale zachowanych odrestaurowanych zabytkowych aut.

W kolejnej zwiedzanej hali  zgromadzono motory, które raczej przypominają dzieła sztuki niż użytkowe pojazdy.

Dodatkowe imprezy

Wystawie Motor Show towarzyszą dodatkowe imprezy. Ja skorzystałam z możliwości  jazdy w kontrolowanym poślizgu oferowanym  w miasteczku Skody. Standardowe koła zostały zamienione na małe kółka, które na każdy ruch kierownicy reagują zmianą kierunku jazdy. Nie trudno zakręcić się w koło, trudniej poprowadzić auto prosto po wytyczonym torze.

Fajna zabawa – polecam!  Liczę, że po tym ćwiczeniu łatwiej będzie mi  uniknąć kolizji w razie poślizgu na szosie.

Można też było sprawdzić na symulatorze jak zachowuje się ciało i w jaki sposób chronią nas pasy bezpieczeństwa podczas zderzenia.

W kolejnej hali  …można by tak wymieniać jeszcze długo, więc wspomnę jeszcze tylko o hali, która została zaaranżowana jako tor wyścigowy. Właśnie odbywały się wyścigi samochodów zdalnie sterowanych, które zgromadziły wielu obserwatorów. Ja też zaczęłam kibicować pędzącym z dużą prędkościom małym bolidom i w tej hali przepadłam na dobre.

Polecam Motor Show w Poznaniu.  My tam będziemy, a co w tym roku zobaczymy postaram się opisać w kolejnym wpisie.

 

Jeśli opisy wycieczek przeczytałaś/eś z przyjemnością  i chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach polecam pozostawienie maila lub założenie subskrypcji (w panelu po lewej).

 

 

 

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zacznij pisać i naciśnij klawisz Enter, aby szukać

na zdjeciu zabytkowy samochód