American Cars Mania

Strona główna / Moto imprezy / American Cars Mania

American Cars Mania

Sezon kamperowy 2013 kończymy na zlocie amerykańskich aut American Cars Mania w Miliczu.

Na zdjęciu autobus wożący w ameryce dzieci do szkół

School bus

Amerykańskie auta, obojętnie czy wielkie MAC czy skrzydlate krążowniki, nowoczesne modele limuzyn czy zabytkowe staruszki  zachwycają eleganckimi kształtami. Trudno się zdecydować, które auto ładniejsze.

Na zdjęciu scena na której występowały zespoły podczas zlotu American Cars Mania

Scena muzyczna podczas zlotu American Cars Mania

Gdy w piątek wieczorem dojechaliśmy do Milicza, auta ze świata motoryzacji amerykańskiej wyłaniały się w mrocznym świetle. Podziwianie zostawiliśmy na sobotni poranek, a nasze zainteresowanie skierowaliśmy w kierunku sceny.  Zespoły muzyczne, które towarzyszyły imprezie mogłyby tworzyć dobrą, osobną imprezę muzyczną. Dobór artystów nie był przypadkowy, klasa sama w sobie. Dla takich koncertów warto tu przyjechać. Wystąpili, podaję w kolejności mojego upodobania,  Piotr Wypychowski – którego występy a zwłaszcza dźwięki jego gitary wywołują u mnie stan uwielbienia, 4 Szmery, których słucha się jak AC/DC, Oberschliessen – (śląski Rammstein) i  Labirytm. Mocne uderzenia kapel pasowało do atmosfery zlotu, ale w Miliczu dopiero następnego dnia było duuużo hałasu.

W sobotę od rana autka szykowano do wielkiej parady. Dla mieszkańców małego miasta było to duże wydarzenie. Ponad 100 aut przejechało ulicami Milicza i dalej groblami pomiędzy stawami milickimi robiąc przy tym tyle hałasu, ile moc klaksonów i silników razem wzięte.

Tłumy gapiów na ulicy ulegały atmosferze tej parady. Nasz kamper z powodu braku  jego amerykańskiego pochodzenia na paradzie nie wystąpił, ale za to miałam czas na pstrykanie zdjęć co bardziej fotogenicznym furom.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć zrobionych na zlocie American Cars Mania 2013.

Milicz

Będąc w Miliczu, wybraliśmy się na wycieczkę rowerową sprawdzić co ciekawego miasteczko ma do zaoferowania.

Mapa Milicza i Doliny Baryczy

Odkryliśmy urokliwe trasy rowerowe wzdłuż grobli pomiędzy stawami milickimi. W stawach widać pływające karpie, które na wigilię znajdą się na naszych stołach. Przystajemy przy tablicach informacyjnych, które dostarczają ciekawych informacji, jak chociażby ta w jaki sposób konstruuje się staw hodowlany. Pędzimy po nowowybudowanej ścieżce, a przed nami wystraszone ptaki wzbijają się w powietrze.  Musimy zwolnić, bo tereny w dolinie Baryczy objęte są programem ochrony przyrody Natura 2000.

W pobliżu pola, na którym odbywał się zlot American Cars Mania znajduje się kolejna atrakcja Milicza, jedyne w Polsce akwarium ustawione na zewnątrz. W akwarium przegląd ryb z milickich stawów: sum, karp, szczupak.

Akwarium z Milicza

W centrum Milicza interesujący kościół o konstrukcji szachulcowej.

i ostatni już obiekt, który nas zainteresował- pałac, w którym znajduje się teraz szkoła.

W 2014 roku American Cars Mania odbędzie się w Miliczu 27-29 czerwca, a towarzyszyć jej będzie zlot kamperów. Wybieramy się na tę imprezę i jeśli nas tam nie zabraknie, to tutaj pojawi się wpis z tej imprezy.

Jeśli opisy wycieczek przeczytałaś/eś z przyjemnością  i chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach polecam pozostawienie maila lub założenie subskrypcji (w panelu po lewej).
Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zacznij pisać i naciśnij klawisz Enter, aby szukać