Singletrack Dłużek Kaczawskie

Strona główna / rower / Singletrack Dłużek Kaczawskie

Singletrack Dłużek Kaczawskie

Wekendowy wypad na rower w Góry Kaczawskie

Single Track Dłużek 

8-10 maj 2020

Single Track Dłużek rozpoczyna się w Wojcieszowie. Trasa o długości 16 kilometrów prowadzi przez szczyt Dłużek 592 m n.p.m., gdzie z wieży widokowej można podziwiać panoramę Gór Kaczawskich.

Całej trasy nie przejechaliśmy, włączyliśmy się dopiero przy Rogaczu, gdzie nasz zielony szlak turystyczny z Dobkowa łączy się z Single Trackiem Dłużek.

Niemniej, trasa bardzo mi się podobała, atrakcje takie jak wieża widokowa, sztolnia, czy szubienica zachęcają do przebycia tej trasy.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z przejazdu single trackiem Dłużkiem

Ocena trudności Singletrack Dłużek

Chcąc ocenić trudność tego Singletracka chcę zaznaczyć, że jeżdżę rowerem ze wspomaganiem, więc wysiłku pod górkę w mojej ocenie nie jest brany pod uwagę. Według mojej „babcinej” oceny, trasę uznaję za średnio-trudną. Były miejsca, gdzie brak umiejętności technicznego brania zakrętów dawał o sobie znać, (będzie trzeba to jeszcze poćwiczyć i przede wszystkim przełamać strach), ale przecież zawsze można zejść i przejść najniebezpieczniejszy moment prowadząc rower a nie ryzykując wywrotkę. Fajny był też etap z hopkami, tutaj powoli, ale dałam radę, z czego jestem dumna.

Na ocenę trudności natomiast wpłynął  ostatni długi i dość stromy zjazd do Wojcieszowa. Nie chciało mi się taki długi odcinek schodzić, wiec zjeżdżałam, trzymając kurczowo hamulce, aż mi ręce ścierpły. Tutaj nie czułam się bezpiecznie.

Pogodę mieliśmy wspaniałą, wiosenną, turystów jeszcze niewielu, choć ruch turystyczny w górach Kaczawskich powolutku zaczyna się rozkręcać.

Wspomnienia z przejazdów Singletrackami znajdziesz również na moich innych wpisach

1/ Góry Izerskie Nove Mesto Pod Smrkem 2019

 

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zacznij pisać i naciśnij klawisz Enter, aby szukać

Góry StołoweGóry Kaczawskie Singletracki