Solden otwarcie sezonu narciarskiego 2018

Strona główna / Wycieczki zagraniczne / Austria / Solden otwarcie sezonu narciarskiego 2018

Solden otwarcie sezonu narciarskiego 2018

Na nartach w Solden listopad 2018

Dolina Olztal: lodowce Tiefenbachkogl i Rettenbach 10-14.11

Dolina Olztal: region Hochgurgl 15-16.11

Wiadomość, że 12 listopada również będzie dniem wolnym od pracy spowodował podjęcie szybkiej decyzji. Wzięłam 4 dni urlopu i jedziemy do Austrii.

Zatrzymujemy się na kempingu w Solden. Miejscóweczka jak z bajki, zielona trawka, szumiący strumyczek i  widoki z gatunku tych, co to zapierają dech w piersiach.

Camping Solden

Na kempingu w Solden

Pomimo, że lato już dawno mamy za sobą, na kempingu nie brakuje kamperów, ale tym razem więcej radości sprawia mi obcowanie z naturą niż szukanie towarzystwa.

górski potoczek bajecznie szumi

Potok przy kempingu w Solden

widoczek

Z okien kampera mogłam obserwować malutki wodospadzik

 

Solden lodowce Tiefenbachkogl i Gaislachkogl

Aby dostać się do gondoli na Tiefenbachkogl należało dojechać na jeden z dwóch górnych parkingów. Drogę, ok 12 kilometrów można zaliczyć do jednej z bardziej wymagających, bardzo stroma a do tego wijąca się serpentynami (zdjęcie zamieściłam poniżej).

Wybraliśmy opcję dojazdów ski busem. Niestety przystanek dla mieszkańców kempingu jest już na końcu miasteczka, więc autobusy przyjeżdżały przepełnione. Jazda z nartami w ręce, na stojąco, w ogrzewanym!!! autobusie do przyjemnych nie należała.

Za namową pewnej pani, która była bardzo oburzona złym traktowaniem turystów złożyłam zażalenie. W odpowiedzi otrzymałam informację, że pracują nad poprawieniem jakości usług! Wow! może następnym razem będzie lepiej??. Ciekawa jestem.

Dobra wiadomość jest taka, że problem z dojazdami znika, gdy poziom naśnieżenia stoków pozwala na wjazd z gondoli znajdującej się w miasteczku.

mapa lodowce Tiefenbachkogl i Rettenbach

Trasy narciarskie w Solden

Solden

Serpentyny w Alpach to nic zaskakującego, ale codzienny przejazd tą trasą do najprzyjemniejszych nie należał.

Region Obergurgl-Hochgurgl 15-16.11

Wykupiony na 6 dni karnet narciarski obejmuje również możliwość korzystania z okolicznych regionów narciarskich, ale tylko jeden, i to dopiero od 15.11 był otwarty.

Wielkie otwarcie regionu Obergurgl-Hochgurgl, (skiopening) nastąpiło w czwartek 15.11

Autobusem innej linii, w porządnych warunkach i przesympatycznym kierowcą dojechaliśmy do Hochgurgl. Tak nam się tam spodobało, że w piątek również spędziliśmy na stokach tego areału cały dzień.

Hochgurgl najwyżej zawieszoby bar

Bar zawieszony nad przepaścią

region narciarski Hochgurgl

Hochgurgl – naśnieżanie trwa w najlepsze

Hochgurgl wyciągi narciarskie

Widok na region Hochgurgl

Przez cały tydzień mieliśmy wymarzoną pogodę, słońce, bezwietrznie z temperaturą na szlakach około +5 C a w dolinie około zera.

Listopadowe słoneczko potrafiło jeszcze przygrzać.

Wyjazd uważam za bardzo udany 🙂

Przydatne linki:

region solden

ośrodek obergurgl-hochgurgl

Korzystałam z dwóch aplikacji umożliwiających rejestrację tras. skiline (link poniżej) rejestruje przejazdy na podstawie numeru karnetu (skipassa), który wystarczy po zarejestrowaniu się wpisać w odpowiednie okienko. Plusy są takie, że zarejestrowane karnety pozostają w pamięci i można sobie sprawdzić historię. Mój najstarszy wpis jest z 2010 roku!

Minus, nie obsługuje wszystkich regionów. I np.   Solden rejestrował moje przejazdy, ale już Obergurgl-Hochgurgl nie. Szkoda 🙁

Druga app to snowtrack. Rejestruje przejechane trasy na podstawie GPS. Określa maksymalną prędkość – można się zdziwić!!!- oraz średni czas przejazdu.

rejestracja przejechanych tras

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zacznij pisać i naciśnij klawisz Enter, aby szukać

Park Miłości w LubniewicachNarty we Włoszech